Aktualności

POLECAM także usługi mojego przyjaciela DJ JACKA www.prezenter.slask.pl

 

LATA LECĄ A PYTANIE POZOSTAJE: ZESPÓŁ CZY DJ NA WESELE

Ten dylemat przypomina mi trochę spór o wyższość Świat Bożego  narodzenia nad Świętami Wielkiej nocy. Wydaje się że optymalne byłoby połączenie sił , czyli na weselu gra razem zespół i dj. Jednak takie rozwiązanie jest drogie ( finansowo ) ,a dodatkowo może wywołać  niezdrową konkurencję miedzy grającymi. Pozostańmy więc przy podziale, albo zespół weselny  albo dj-prezenter- wodzirej. Spróbuję wyliczyć zalety i wady  każdej z tych opcji

ZESPÓŁ:

Zalety:

-żywa muzyka ( pod warunkiem że zespół jest cztero lub pięcioosobowy )

-możliwość użycia wielu instrumentów :saksofon, akordeon, żywa perkusja itp..(oczywiście pod warunkiem że muzycy mają chociaż podstawowe wykształcenie muzyczne)

-wieloletnie przyzwyczajenie ludzi do imprez z zespołami muzycznymi.

-możliwość wyprowadzenia z domu panny młodej i pana młodego z muzyką

-większe możliwości wodzirejowania ( osoba z mikrofonem na sali i grający zespół)

Wady:

-korzystanie w 100% z gotowego podkładu ( nie ma żywej muzyki przy zespołach 2 – 3 osobowych )

-spożywanie w  nadmiernych ilościach alkoholu podczas wesela

-własne aranżacje znanych przebojów

-wysokie stawki proponowane  przez zespoły

-dodatkowe koszty związane z wykupem wyżywienia dla członków zespołu

-krótkie bloki muzyczne ( najczęściej 4-6 piosenek ) i długie przerwy

-ograniczony repertuar muzyczny

Dj -WODZIREJ-PREZENTER MUZYCZNY

Zalety:

-niskie koszty (najczęściej tylko jedna osoba)

-możliwość zagrania właściwie każdego rodzaju repertuaru

-oryginalne wykonania prezentowanych hitów

-bloki muzyczne trwające 30-40 minut i przerwy maksymalnie 15 minut

-nie spożywanie alkoholu podczas wesela ( Ja i wielu moich kolegów przestrzega tej zasady)

-możliwość miksowania ze sobą nagrań i brak przerw ( na przewrócenie nut ) miedzy piosenkami

Wady

-muzyka mechaniczna (nie wszyscy to lubią)

-dj któremu pomyliła się dyskoteka i zgrywanie bitów, z weselem i weselnym repertuarem

-brak możliwości pełnej „wodzirejki” ( nie można być w jednym czasie na środku sali i za sprzętem)

Podsumowując , każdy klient wybiera to co lubi i jeżeli woli „żywą muzykę „ w wykonaniu dwuosobowego zespołu , który nie potrafi zagrać Białego misia, bo akurat artyści zapomnieli nut  , to ma do tego prawo. Z drugiej strony wybierając nie znanego i niesprawdzonego dj weselnego też można się naciąć i później żałować tej decyzji. Proszę państwa moja rada jest taka wybierajmy z głową , sami przemyślmy co nam bardziej odpowiada. W dzisiejszych czasach także koszty grają niebagatelną rolę ,więc zastanówmy się czy wydać 4-5 tyś zł na zespół ,czy 1,5 zł na dj. I na koniec, proszę mi wierzyć, warto zapłacić trochę więcej za dobry , renomowany i sprawdzony zespół muzyczny , lub wybrać prezentera muzycznego – wodzireja – dj ( zwał jak zwał ) z „górnej” półki , mającego wieloletnie doświadczenia i odpowiednią kolekcję nagrań. Szansa na udane wesele znacznie wzrasta. Próba pójścia na skróty , wybieranie najtańszych ofert niepopartych latami pracy w tym fachu , może skończyć się w najlepszym razie muzyczną „fuszerką”. A tego każda Para Młoda chce uniknąć za wszelką cenę. Pozdrawiam wszystkie, znane mi i zaprzyjaźnione zespoły muzyczne oraz  kolegów i przyjaciół dj-ów.

SYLWESTER W KARCZMIE BESKIDZKIEJ W BIELSKU-BIAŁEJ. To był już chyba siódmy lub ósmy sylwester w tym lokalu. Tym razem wyjątkowo dużo gości , bo aż 130 . Karczma prawie pękała w szwach. Największą grupę stanowili 30-40 latkowie , ale i 60 latków było sporo. Wszyscy bawili się ŚWIETNIE przy starszych i nowych hitach.Oczywiście przebojem numer jeden był WEEKEND ale i przy  PSY wszyscy “galopowali”. Ani się obejrzeliśmy i dochodziła 6 rano i trzeba było kończyć. Podsumowując : wszyscy weszliśmy w nowy 2013 rok tanecznie, śpiewająco i w szampańskim nastroju i tak trzymać prze najbliższe 364 dni :-))))

WESELE 25.12.2012 “Dom Weselny STODOŁA” w Seceminie. Wesele odbyło się w malutkim miasteczku. Większa część gości po raz pierwszy miało do czynienia z Dj-em. Ale z głosów które do mnie dotarły i rozmów z młodą parą ,taka forma oprawy muzycznej Wesela przypadła bardzo gościom do gustu. Świadczyć o tym może także fakt , że z prawie stu osób będących na weselu ,do końca czyli do godziny 6 rano pozostało około 40 osób.Z mojego punktu widzenia była to świetna impreza.Gości i para młoda bawili się na maxa. Już niebawem w mojej galerii pojawi się kilka zdjęć z tego wesela

CZĘŚĆ LOKALI W KTÓRYCH GRAŁEM W 2012 roku :

– “Stodoła”  Secemin

– “Magnat”  Jaworzno

– “Karczma Beskidzka”  Bielsko Biała

– “Gościniec Zabrzański”  Zabrze

– “U Knopka”  Imielin

– “Prowent”  Świętochłowice

– “Gabryjella”  Gliwice

– “Apogeum” Piekary Śląskie

– “Szyb Elżbiety”  Chorzów

– “Hotel Wiśniewski”  Piekary Śląskie

– “Pod Różą”  Wojska

– “Pod Kasztanami”  Zabrze

– “Pałac Kawalera”  Świerklaniec

–  Dom Weselny “Imperia”  Racibórz

– “Atena”  Sosnowiec

– “Energetyk”  Pławniowice

– “Pałacyk Leśny”  Łącza

 

 

I jeszcze jedna nowość.Każda para młoda po weselu otrzyma ode mnie oprócz pamiątkowego prezentu również trzy specjalne wizytówki , które można dać znajomym lub rodzinie. Te wizytówki gdy zostaną mi ponownie okazane ,powodują że okaziciel otrzyma 10% rabat na moją usługę, od ceny pokazanej aktualnie na stronie internetowej. Aktualnie rabat wynosi 150 zł. przy zamówieniu wesela.Przyznacie państwo że warto zatrzymać te SPECJALNE wizytówki. Ich ważność kończy się 31.12.2017 r.